YATKIN TURİZMYATKIN TURİZM
Forgot password?

Endülüs Turları

ENDÜLÜS TUR PROGRAMI

5 GÜN / 4 GECE

 

1.GÜN, İSTANBUL / MADRİD (EL MECRA) : Sabah saat 06.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali YATKIN TUR kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinden sonra Türk hava Yollarına ait TK 1857 Sefer sayılı uçakla Madrid’e uçuş. Madrid’e yerel saatle 11.40’ta varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Madrid şehir turundan sonra Otelimize varış. Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN, MADRİD / TULEYTULA / KURTUBA / GIRNATA  : Otelde kahvaltıdan sonra Toledo’ya hareket. Toledo Panoramik şehir turu, Toledo Katedralinin gezilmesinden sonra Kurtuba’ya hareket. Burada Kurtuba Camii ziyareti ve bilgilendirmenin ardından, Kurtuba sokaklarında (Tipik Endülüs Evlerinin en iyi korunabilmiş olanlarından) sivil İslam mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz gezintiden ve otobüsümüzle panoramik şehir turundan sonra Granada’ya hareket. Granada’ya varış. Otele yerleşme, akşam yemeği ve geceleme.

3.GÜN, GIRNATA / İŞBİLİYYE : Otelde kahvaltıdan sonra İslam mimarisinin en güzide örneklerinden kabul edilen El Hamra sarayına giriş. Sarayın bölümlerinin gezilmesi ve tanıtılmasından sonra, Müslümanlar döneminden kalma ve Gırnata’nın sembolü konumundaki El Bayzin mahallesinin görülmesi, buradan (tepe bir nokta) El Hamra Sarayının görülmesi ve fotoğraf molasından sonra Sevilla’ya hareket. Otele varış, akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN, İŞBİLİYE / EL MECRA : Otelde kahvaltıdan sonra, Panoramik şehir turu, Al Kazar’ın ziyaret gezilmesi. Ünlü İspanyol meydanının görülmesi. Sevilla katedralinin gezilmesi ve burayla ilgili bilgilendirmeden sonra, Müslümanlar döneminde Rasathane için yapılan ve Katedrale bitişik olan kulenin gezilmesi ve Madrid’e hareket. Madrid Otelimize varış, akşam yemeği ve geceleme.

5.GÜN, EL MECRA / İSTANBUL  : Otelde kahvaltıdan sonra, otobüsümüzle havalimanına hareket. Check in ve gümrük işlemlerinden sonra, Türk Hava Yollarına ait TK 1858 Sefer sayılı uçakla saat 12.35’te İstanbul’a uçuş. Saat 17.30’da İstanbul’a hoş geldiniz.

FİYATLARIMIZA : Uçak Bileti, Havalimanı vergileri, 4* Otelde Kahvaltı + Akşam yemekli konaklama, müze ve katedral giriş ücretleri, belirtilen programın uygulanması ve rehberlik hizmetleri dahildir.