YATKIN TURİZMYATKIN TURİZM
Forgot password?

Kudüs Turları

Peygamberler ve Nebiler Diyarı

K U D Ü S   T U R U

(Cuma Namazı Mescid-i Aksa’da)

3 Gece / 4 Gün

 

1.Gün YAFA-KUDÜS: Sabah Saat 10:30 da Atatürk  Havalimanı dış hatlar terminali YATKIN TUR kontuarı önünde buluşma. Check inn işlemlerinin tamamlanmasının ardından, TK  Havayollarına ait TK 786 sefer sayılı uçakla 12.20’da Tel Aviv’e uçuş. Saat 14:35’de Tel Aviv’e varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa şehrine hareket. burada (Yafa) Şehir turu; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi, ziyaretler sonrasında Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize hareket. Otelimize varış ve yerleşme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün  KUDÜS-ELHALİL-BEYTLAHM-ERİHA-KUDÜS: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde alınacak Kahvaltıdan sonra EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında Kudüs’e dönüş Yolu üzeri BEYTLAHM şehrine hareket, burada; Hz. İsa (a.s.)’ın doğduğu yer olan kutsal Doğuş Kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer Camii’nin görülmesinden sonra Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi Mescid-i Aksa’ya dönüş, Akşam ve yatsı namazları sonrasında Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün  KUDÜS-Cuma Namazı: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesine varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii ziyareti ve Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama ( Burak ) duvarının görülmesi sonrasında tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada (açık olduğu takdirde) İslam Eserleri Müzesini ziyaret, Burak Mescidinin ziyaret edilerek görülmesi, Cuma namazının kılınmasından sonra Mervan Mescidinin Gezilmesi ve serbest zaman. Akşam yemeği, ve geceleme otelimizde.

4.Gün  KUDÜS-YAFA-TELAVİV-İSTANBUL: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde Kahvaltıdan sonra otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket, Zeytin Dağından panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa Hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi, öğle namazı için verilecek moladan sonra Yafa’dan Telaviv havalimanına hareket. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğun ardından Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından TK Havayollarına ait TK 789 Sefer sayılı uçakla saat 20:40’de İstanbul’a (ATATÜRKHAVALİMANI) uçuş. Saat 23:05  da İstanbul’a hoş geldiniz. Yatkın Turizm ile bir başka gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.