YATKIN TURİZMYATKIN TURİZM
Forgot password?

Umre Vizesi İçin Gerekli Belgeler

1) En az 1 yıl geçerlilik süresi olan yeni çipli pasaport

2) 2 adet vesikalık fotoğraf

3) Nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi (T.C Kimlik Numarası olacak)

4) Evli olup eşi ile beraber seyahat edecek 45 yaş altı bayan misafirlerimiz için “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği” veya evlilik cüzdanının noter tasdikli fotokopisi

*45 Yaşın Üstündeki Bayanlar için, 1. 2. ve 3. maddelerdeki evraklar yeterlidir.

*45 yaş altında olup eşi yanında olamayacak bayanlar ancak 1.derece erkek akrabalarıyla umreye gidebilirler. 45 yaşın altındaki bayanların, yanlarında bir mahrem (birinci derece erkek yakını) bulunmaksızın, Suudi Arabistan’a gitmelerine Suudi Devleti tarafından izin verilmemektedir.

 

45 Yaş Altı Bayanlar için Gerekli İlave Evraklar

– 45 yaş altı bayanlar için mahreminin yakınlık derecesini belirten ve akrabası olduğuna dair Nüfus Müdürlüğü’nden alınan “Nüfus Kayıt Örneği” aslı.

– Evli ise eşinden, bekar ise de babasından Umre’ye gidebileceğine dair noterden alınacak Muvafakatname’nin aslı (baba yoksa diğer erkek aile bireylerinden alınabilir)

– Yalnız giden bayana mahrem olacak şahsın (Baba / Kardeş / Amca / Dayı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) vereceği noter tasdikli Taahhütname’nin aslı.

 

MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ

“Ben Ahmet Çetin eşim Hatice Çetin’in Umre amacı ile Suudi Arabistan’a (babası / kayınbabası / oğlu / yeğeni / amcası / dayısı) Mehmet Çetin ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.”

 

TAAHHÜTNAME ÖRNEĞİ

“Ben Mehmet Çetin ( annem / halam / teyzem / yeğenim / kayınvalidem / gelinim) Hatice Çetin’i beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.”

* Yukarıdaki Muvafakatname ve Taahhütname metinleri örnek olarak verilmiştir. Örnek metinlerde bulunan isimlerin yerine kendi isminizi ve yakınlarınızın ismini yazın.

 

Çocukların Gidebilmesi için İstenilen Şartlar

– 8 yaş altı çocuklar ancak baba veya anneden birisi ile birlikte Umre’ye gidebilirler.

– 8-17 yaş arası çocuklar anne, baba veya birinci derecede akrabayla Umre’ye gidebilirler.

 

Önemli Not: Vize için gerekli evrakların gidiş tarihinden en az bir ay öncesine kadar YATKIN TUR adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Tüm evrakların hazır olmasına rağmen bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan durumlardan dolayı vizelerde sıkıntı olabilmektedir.