Özbekistan / Semerkand Turu

Özbekistan Semerkand Turu

(4 Gece, 5 Gün)

1.Gün / İstanbul-Taşkent    

Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Özbekistan’a hareket. Yaklaşık 5 saatlik uçuşun ardından Sabah Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin yerel restoranımızda kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımız sonrası Taşkent’i gezmeye başlıyoruz. Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını otobüsümüz ile panoramik olarak görüyoruz. Ardından Şehitler meydanına hareket. 2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret edip Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket. Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal Mushafı’nın ziyaret edilmesi. Öğle namazı ve öğle yemeği molası.Kökeldaş medresesi, Ubeydullah Ahrar camii’ne hareket. Kökeldaş medresesi, Ubeydullah ahrar caminde ikindi namazıEski juva pazarında Alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Zengi Ata Külliyesinin görülmesi ve otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

Ramada Otel 4* vb.

2.Gün / Taşkent – Semerkant

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından tren istasyonuna hareket. 07:28-09:42 Afrasyab hızlı treniyle Semerkant’a hareket. 2 saat 10 dakikalik yolculuğumuz sonrasi Semerkant’a varış ve gezimizi başlıyoruz: Göreceğimiz yerler sırasıyla Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi, Şir (arslan) meydanı, Bibi hanım medresesi, Bibi hanım türbesi, İmam Maturidi hz. Türbesi’dir. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. Uluğ Bey rasathanesine hareket, Rasathanenin görülmesi ve Şah-ı Zinde külliyesine hareket. Külliyede öğle namazı –Küssam ibn-i Abbas (Kusam ibn-i Abbas) r.a türbesi, Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. Emir Timur türbesi ve İstanbul’un Fethinde Mana âleminde bulunan büyük evliya Ubedullah Ahrar Hz. külliyesinin ve türbesinin ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Asia Semerkant oteline hareket akşam yemeği ve konaklama.

Asia Semerkant otel 4* vb.

3.Gün / Semerkant – Buhara

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otobüsümüzle Buhara’ya hareket. Semerkant ҫıkışında İmam Buhari hz.türbesi ziyareti. Buhara’ya yaklaşırken Abdühalık Gicdüvani k.s. türbesi ziyareti. Buhara’ya varış. Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz türbesinin ziyaret edilmesi. Ardından gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. Külliyesi ve içinde bulunan validesinin kabirlerinin ziyaret edilmesi. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği sonrası Atlas otelinde konaklama.

Atlas butik otel  vb.

4.Gün / Buhara

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Belirtilen saatte toplanma ve Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Ismail Saman-i türbesi, Çeşme-i Eyüp, Kaleiçi, Hapishane, Leb-ihavuz, Taki Telpak furuşan, Taki Zergeran, Magaki Attar camii (Orta Asya’da yapılan ilk cami), Taki Sarrafan, Cuma mescidi, Mir Arap medresesi, Minare-i keran, Kalenin dıştan görünüşü, Balayı havuz cami göreceğimiz yerler arasında. aksam yemeğiardından otele transfer.

Atlas butik otel 3* vb. 

5.Gün / Buhara – Taşkent – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçak Buhara havaalanina transfer. Yerel havayolları ile Taşkent’e uҫuş. Uҫuş saatimize kadar alış veriş ve ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Belirtilen saatte toplanma ve havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işleri ardından İstanbul’a hareket ve Keyifli gezimizin sonu. Bir başka organizasyonda buluşmak ümidiyle…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►THY İstanbul-Taşkent-İstanbul arası ekonomik sınıf uçak bileti

►Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

►Afrasyab Hızlı Tren Bileti

►Buhara-Taşkent İç Hat Uçuş bileti – Özbek Havayolları

►Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

►Butik veya 3* ve 4* otellerde 4 Gece konaklama

►Sabah kahvaltıları (5 Adet)

►Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)

►Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

►Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

►Şehir vergileri

►Yerel rehber hizmeti

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir