Karadeniz Turu - 4 Days

Karadeniz Turu

(3 Gece konaklamalı, 4 Gece, 5 Günlük program)

 

1.Gün / Trabzon

Akşam saat 22:00 de Ofis AZC Plaza yanında buluşarak Trabzon’a doğru hareket ediyoruz.

2.Gün / Trabzon – Uzungöl

Sabah saatlerinde Trabzon şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde sabah Kahvaltımızı yöresel ürünlerin ağırlıkta olduğu restaurantımızda alıyoruz. Kahvaltı sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Sürmene bıçakçısını geziyor bilgileri aldıktan sonra Karadeniz’in en güzel mimarisine sahip olan Memişağa Konağını görüyor yolculuğumuza Sürmene – Of ilçeleri ve Solaklı vadisini takiben denizden 1090 m. Yüksekliğinde yeşilin bin bir tonunu göreceğimiz Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Uzun Göl etrafında yapacağımız yürüyüşün sonrasında serbest zaman veriyor, öğle yemeğimizi alıyor ve Uzun Göl’ün doğaüstü güzelliklerini izledikten sonra Rize merkeze doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Rize merkezdeki otelimizde (GREEN OTEL)

3.Gün / Batum Şehir Turu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çayeli-Pazar Ardeşen ve Hopa’yı takiben Sarp sınır kapısına yöneliyoruz. Çıkış işlemlerini tamamlıyor komşu devlet Gürcistan gezimize başlıyoruz. İlk olarak aydınlanma yolunda Aziz Andrew heykelini görüyor, yapım yılı M.Ö ki dönemlere dayanan Osmanlı devleti tarafından 93 harbinde kullanılan Gonia kalesini fotoğraflıyoruz. Gonia’dan ayrılıyor Batum üzerinden dünyanın insan eli ile yapılmış ikinci büyük botanik bahçesi olan ve 5600 bitki türünü barındıran Batum botanik bahçesini gezmeye koyuluyoruz. 1 Saate yakın sürecek olan gezimizi tamamlıyor ve öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza hareket. Yemek sonrasında Batum şehir turumuzda Acara Etnografya ve Arkeoloji müzesi, Poseidon heykeli, Opera binası, Piazza meydanı, Avrupa meydanı Altın Post heykeli ve Batum sahili gezdikten sonra Sarp sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Çıkış işlemlerinin ardından Rize merkezdeki otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rize merkezdeki otelimizde (GREEN OTEL)

 

4.Gün / Ayder Yaylası

Otelimizdeki kahvaltının hemen ardından rotamızı Fırtına vadisinin eşsiz güzelliklerine çeviriyoruz 1395 metre yüksekliğinde etrafı yüksek dağlar ve Çam ormanları ile kaplı olan Bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen Ayder Yaylası hemen önümüzde beliriyor. Ayder yaylasında Şenlik Düzü, Avusor Köprü, Gelintülü ve Aşağı Ambarlı Şelalesi, Manzara Tepesi gezilerimizi tamamlıyor öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Ayder yaylasında serbest zaman geçiriyoruz. Eşsiz doğanın seyrini bitirdikten hemen sonra Rize merkez için yola koyuluyoruz. Yol üzerindeki Rize bezi tezgahlarını ziyaret ediyor Rize bezi konusunda bilgi aldıktan hemen sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize varmış oluyoruz. Konaklama Rize merkez (GREEN OTEL)

 

5.Gün / Sümela Manastırı Ve Trabzon Merkez

Otelimizde alacağımız kahvaltının hemen ardından Sümela Manastırı için hareket ediyoruz, MS 365-395 tarihinde yapıldığı söylenen Sümela Manastırının bir mabetten çok korunma amaçlı olduğu bilinmektedir. 92 merdivenle çıkılan manastırı ziyaret ediyor ve manastır içinde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın hemen ardından manastırdan ayrılıyor Trabzon merkez için hareket ediyoruz, telkari atölyesi gezisi ve uzun sokakta alışveriş yapma imkanı buluyoruz, alışverişin hemen ardından öğlen yemeği için uzun sokaktaki yöresel ağırlıklı restoranımıza varıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Başka bir turda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►Ulaşım (Lüks araçlarla)

►Araç içi ikramlar

►3* yıldızlı otellerde konaklama

►Seyahat Sigortası

►Rehberlik hizmeti

►3 Akşam Yemeği

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Kişisel harcamalar

►Müze ve Ören yerleri girişi

►Yurt dışı çıkış harcı

►Öğle Yemeği

Genel Bakış

Karadeniz Turları son yılların en popüler turlarıdır.

Güzergah

Day 1

Day 2

Day 3

Day 4

Day 5

Day 6

Day 7

Karadeniz Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ►Ulaşım (Lüks araçlarla)
 • ►Araç içi ikramlar
 • ►3* yıldızlı otellerde konaklama
 • ►Seyahat Sigortası
 • ►Rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • ►Kişisel harcamalar
 • ►Müze ve Ören yerleri girişi
 • ►Yurt dışı çıkış harcı
 • ►Öğle Yemeği

Frequently asked Questions

How fit do I need to be to do this trek?

Annapurna Base Camp is a Grade B or a moderately difficult trekking route. So any fit person can do this trek, even if you do not have any previous experience. You should be aware of what to expect and mentally prepare for it. Then, as long as you will to, you can.

How long do we walk every day when doing Annapurna Base Camp trekking?

On average, you walk about 4 to 6 hours per day. One or two days can be as less as 3hrs and one or two days can be as long as 7hrs.

What is the highest altitude reached in this trek?

The highest altitude reached is 4190m. This is the elevation of Annapurna Base Camp. ABC is the highest we will climb in this trek.

What about battery charging and hot shower facilities?

Yes, you can charge batteries en route. Charger should be brought. There are hot shower facilities as well. You may have to pay certain amount for both ($1-$2). Negotiate. Also, hot water facility could be free at lower elevation.

Are there ATMs on the way to Annapurna Base Camp?

No. There are no ATMs on this trek route. You will have to draw enough cash in Pokhara or Kathmandu. There are a number of ATMs in these cities. Everything is paid in Nepali rupees. So money should be exchanged before the start of the trek.

What about internet access?

Yes. Internet can be accessed in most places. Sometimes, there might be some technical problems. Internet in Nepal is not as fast as you are used to and at times you can just lose connection.

Is it necessary to hire Guides/trekking agency for Annapurna Base Camp trekking?

Not really. It depends on you. If you want, ABC trekking can be done independently. You could hire a guide and a porter by yourself instead of going through an agency or not hire a guide at all. Although, not having a guide can be a little problematic during off season.

It really depends on you. Is it your first time in Nepal? How confident are you of being able to find your way around? How pressed on time are you? If you go through an agency, it will be costlier but everything will be planned. You will only have to come, trek and return.

How much do guides and porters cost?

For Annapurna region, pay for guides range from $20 to $30 per day and porters take $15 to $25 per day.

You can send your enquiry via the form below.

Karadeniz Turu

Trip Facts

 • 1-12 people
 • 5,554m/18,192ft
 • Rize
 • Moderate
 • Rize Batum
 • Rize Batum