Fas Endülüs Turu - 7 Days

Fas Endülüs Turu

(6 Gün, 7 Gece)

 

1.Gün / İstanbul – Marrakech

Acentamız Kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinden sonra Marakeş’e uçuş. Varışımıza müteakip rehberimiz ve aracımız ile buluşma ve Marakeş şehir turu. Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarisinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeği sonrası şehrin 7 sahibi diye bilinen Kadı Iyad; Soheili; SidiYoussef; Sebti; Süleyman EcJazuli; Sidi Abdülaziz ve Sidi Ghezouali kabirleri ziyareti sonrası çarşı için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Jamaa El Fena Meydanı, Afrika’daki en hareketli meydan. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alan, Marakeş’lilerin buluşma alanıdır. Tur sonrası otelimize transfer akşam yemeği için Chez Ali Show’a katılım. Ardından konaklama otelde.
El Andalous Hotel Marrakech 4* vb

2.Gün / Marrakech – Casablanca 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kazablanka’ya hareket. Öğle saatlerinde Kazablanka’ya varış ve şehir turu. Turumuzda; Anfa&AinDiab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Hassan II Camisinin görülmesi Habous, Kraliyet sarayı. Tur sonrası otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelde.
Imperial Hotel Casablanca 4* vb

 

3.Gün / Casablanca – Rabat – Tanca

Kazablanka şehir turundan sonra Rabat’a hareket. İmparatorluğun başkenti olan Rabat’ı geziyoruz. (Mechoire de rabat) Kraliyet sarayını, Muhammet V Türbesini, Hasan kulesi, Şehir surlarını, Oudaia Kalesini ziyaret sonrası Tanca’ya hareket. Varışımızı istinaden, ünlü İslam gezgini İbn Battuta’nın şehri Tanca’yı keşfedeceğiz. Menduobia Bahçesi , 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı , Kasbah ve Medina , Dar el Makhzen , Fenikelilerin Mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar göreceğimiz önemli yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelde.
Kenzi Solazur Hotel Tangier 4*vb

 

4.Gün / Tangier – Tarifa – Sevilla   

Sabah kahvaltısının ardından feribot ile Tarifa’ya geçiş. Burada muhteşem Tarık kayasını ve boğazın ucunda yer alan eski bir İslam kalesi Tarifa şehrini göreceğiz. Ardından Sevilla’ya hareket. Sevilla şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya’nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali’ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzu tamamladıktan konaklama için otelimize geçeceğiz.
Hotel YIT Via Sevilla Mairena 4*vb

 

5.Gün / Granada

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Granada’yı keşfetmez üzere hareket. Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için yine Granada’daki otelimize geçeceğiz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde.
Hotel Macia Condor 4* 

 

6.Gün / Cordoba – Toledo – Madrid

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Endülüs başkenti olan Cordoba’ya doğru hareket ediyoruz. Cordoba ya varışın ardından Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağının görülmesi ve Roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs’ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii, Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası Toledo’ya hareket. Tepeden şehir ve nehir seyrimiz sonrası Madrid’e hareket. Otele varış ve konaklama otelimizde.
Hotel Macia Condor 4* 

 

7.Gün / Madrid – İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Madrid turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında sırasıyla; Gran Via caddesi, Plaza de İspanya, Don Kişotanıtı, Pramitler, Real Kraliyetsarayı (dışardan), Madrid Ulu cami kalıntıları, Plaza Mayor meydanı, Puerto del Sol meydanı (burada 1 saat serbest zaman) sonrasında otobüs ile şehir turu Paseyo de la Castellana caddesi, Sibele sanıtı, Real Madrid stadını (dışardan) gördükten sonra havalimanına geçiş. Pasaport işlemleri sonrası İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►İstanbul>Marakeş- Madrid>İstanbul Ekonomik sınıf Uçak bileti,
►Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
►Gezi boyunca kullanılacak ulaşım araçları,
►Türkçe Rehberlik Hizmeti,
►4* Otelde 6 Gece yarım pansiyon konaklama,
►Tüm transferler, havalimanı, terminal vergileri,
►Programda adı geçen ören yerlerin girişleri,
►Programda belirtilen Tüm Geziler,
►Elhambra giriş ücreti,
►Kurtuba Ulu Cami giriş ücreti,

Genel Bakış

Fas ile Endülüs gezilerinin beraber yapıldığı bu gezi ilgi çeken bir programdır.

Güzergah

Day 1

Day 2

Day 3

Day 4

Day 5

Day 6

Day 7

Fas Endülüs Turu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ►İstanbul>Marakeş- Madrid>İstanbul Ekonomik sınıf Uçak bileti,
 • ►Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 • ►Gezi boyunca kullanılacak ulaşım araçları,
 • ►Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • ►4* Otelde 6 Gece yarım pansiyon konaklama,
 • ►Tüm transferler, havalimanı, terminal vergileri,
 • ►Programda adı geçen ören yerlerin girişleri,
 • ►Programda belirtilen Tüm Geziler,
 • ►Elhambra giriş ücreti,
 • ►Kurtuba Ulu Cami giriş ücreti,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Frequently asked Questions

How fit do I need to be to do this trek?

Annapurna Base Camp is a Grade B or a moderately difficult trekking route. So any fit person can do this trek, even if you do not have any previous experience. You should be aware of what to expect and mentally prepare for it. Then, as long as you will to, you can.

How long do we walk every day when doing Annapurna Base Camp trekking?

On average, you walk about 4 to 6 hours per day. One or two days can be as less as 3hrs and one or two days can be as long as 7hrs.

What is the highest altitude reached in this trek?

The highest altitude reached is 4190m. This is the elevation of Annapurna Base Camp. ABC is the highest we will climb in this trek.

What about battery charging and hot shower facilities?

Yes, you can charge batteries en route. Charger should be brought. There are hot shower facilities as well. You may have to pay certain amount for both ($1-$2). Negotiate. Also, hot water facility could be free at lower elevation.

Are there ATMs on the way to Annapurna Base Camp?

No. There are no ATMs on this trek route. You will have to draw enough cash in Pokhara or Kathmandu. There are a number of ATMs in these cities. Everything is paid in Nepali rupees. So money should be exchanged before the start of the trek.

What about internet access?

Yes. Internet can be accessed in most places. Sometimes, there might be some technical problems. Internet in Nepal is not as fast as you are used to and at times you can just lose connection.

Is it necessary to hire Guides/trekking agency for Annapurna Base Camp trekking?

Not really. It depends on you. If you want, ABC trekking can be done independently. You could hire a guide and a porter by yourself instead of going through an agency or not hire a guide at all. Although, not having a guide can be a little problematic during off season.

It really depends on you. Is it your first time in Nepal? How confident are you of being able to find your way around? How pressed on time are you? If you go through an agency, it will be costlier but everything will be planned. You will only have to come, trek and return.

How much do guides and porters cost?

For Annapurna region, pay for guides range from $20 to $30 per day and porters take $15 to $25 per day.

You can send your enquiry via the form below.

Fas Endülüs Turu

Fas Endülüs Turu

 • 1-12 people
 • Moderate