Büyük İtalya Turu - 6 Days

Büyük İtalya Turu (Milano Gidiş)

(5 Gece, 6 Gün)

1.Gün / Istanbul – Milano – Como – Lugano –(İsviçre)

Acentamız Kontuarı önünde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli uçuşu ile Avrupa’nın en şık şehirlerinden biri olan moda ve tasarımın başkenti Milano’ya hareket. Milano’ya varış, otobüsümüze yerleşme ve Şehir turumuza başlıyoruz. Rehberimiz ile birlikte panoramik şehir turu yaparak şehri tanıma imkanı buluyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek bu kısa turumuzda Sforza Kalesi, Dante Caddesi, Doumo Katedrali, Vittoria Emmanuele II. Galerisi, Da Vinci Anıtı, La Scala Operası başlıca göreceğimiz yerler arasında. Panoramik turumuzu tamamlayarak İtalya’nın en ünlü gölü olan Como Gölüne hareket. Alplerin eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Como gölünde serbest zaman sonrası rotamızı İsviçre’nin Logano Kasabasına çeviriyoruz. Alpler’in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano’ya varış. Lugano Gölü’nü panoramik olarak görüyor, çikolata alışverişi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında akşam yemeği için otele dönüş ve konaklama.

The Hub Hotel 4* Veya Da Vıncı Hotel 4*

2.Gün / Mılano –Sırmıone – Venedik

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Garda Gölünün kıyısında bulunan Sirmione Kasabasına hareket ediyoruz. İtalya’nın en büyük gölü olma özelliğine sahip Garda Gölünün kenarında kurulmuş olan bu şirin kasabayı çok beğeneceksiniz. Kasaba girişinde bizleri Scaligero Kalesi karşılıyor. Kasabada serbest zamanda harika fotoğraflar çekebilir veya lüks sürat tekneleriyle Garda gölünde isteğe bağlı bir sürat teknesi sefası yapabilirsiniz (Ekstra). Ardından ilk durağımız insan oğlunun mecbur kalınca neler yapabildiğinin en büyük göstergelerinden biri olan eşsiz Venedik. Yaklaşık 3,5 saat sürecek keyifli yolculukla Venedik’e varış. Aracımızdan indikten sonra bizleri bekleyen Vaporetto’ya (Küçük vapur-yolcu teknesi) biniyoruz. Yaklaşık 20-25 dakikalık keyifli bir yolculuk. Yolculuk esnasında rehberimiz Venedik adaları ve binalar ile ilgili detaylı bilgileri bizlerle paylaşıyor. Venedik’e vardıktan sonra Yeni hapishane binası, Campanille, Dandola Sarayı, Eski Hapishane, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı ve Bazilika’sını gördükten sonra arzu eden misafirlerimizle Venedik’e has gondollarla kanal turu yapıyoruz. (Gondol Turu Ekstra Kişibaşı 25 € – 6 Kişiliktir. Dilerseniz özel olarak 1 Gondolu 150€’ya kiralayabilirsiniz) Gezimizin ardında alış veriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve tekrar Vaporetto ile anakaraya dönüş. Otobüsümüz ile Venedik’te ki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

Maggıor Consıglıo 4* Veya Nh Laguna Palace 4*

 

3.Gün / Venedık – Pısa – Floransa – Montecatını

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte toplanma ve Pisa’ya hareket. İtalya’nın sembolü olan yapıyı barındıran Pisa’da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Piazza dei Miracoli (Mucizeler Meydanı)bizi bekliyor. Pisa’lıların büyük hayallerle yapımına başladığı lâkin vaktinde onlara büyük üzüntüler yaşatmış olan Pisa’nın ünlü eğri kulesininin ve Mucizeler meydanın görülmesi fotoğraf çekimi için serbest zaman. Daha sonra Orta İtalya’da bulunan Toskana Bölgesi’ne doğru yola koyuluyoruz. Rönesans’ın ve İtalyanca’nın şehri Floransa’ya varış. Bir açık hava müzesi olarak nitelendirilen bu güzel şehirde Beyler Meydanını (Piazza dei Signori), Eski Köprüyü (Ponte Vechio), Signoria Meydanı, Uffizi Galerisini, Rönesans dönemi heykelleri, Çan Kulesi, Vaftizhane ve Duomo meydanını gördükten sonra verilecek serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanma ve Montecatini’de ki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

Tuscany Inn Hotel 4* veya Adua Hotel 4*

4.Gün / Montecatını – Roma

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şehir turumuza başlıyoruz. Antik Romalıların Caput Mondi (Dünyanın Başkenti)diye nitelendirdiği bu muazzam şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Roma anıtsal mimarisinin en görkemli eserlerinden biri olan Kolezyum. MS.80 yılında açılışı yapılan ve MS.6.yy da atıl hale gelen bu eşsiz yapıyı panoramik olarak gördükten sonra aracımıza binip Roma’nın birbirinden özel noktalarını ve eserlerini görüyoruz. Circus Maximus, Piazza Venezia, Vatan Anıtı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra aracımızdan inip önce İspanyol Merdivenleri’ni (Piazza di Spagna) daha sonra Aşk Çeşmesini (Fontana di Trevi)yi ziyaret ediyoruz. Verilecek serbest zamanın akabinde önce dünya mimarlık tarihinin en önemli yapılarından biri olan Panteon’u sonrada akşam yemeğimizi de alacağımız şehri en keyifli meydanlarından biri olan Navona Meydanını (Piazza Navona) ziyaret ediyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize hareket ve konaklama.

Ergıfe Palace 4* veya Sheraton Rome 4*

5.Gün / Roma – Napolı – Roma

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. İlk durağımız dünyada eşi benzeri bulunmayan bir antik kent; POMPEI. Hayatın bir anda, ansızın durduğu bu muazzam antik kent ziyaretçilerini adeta yaşadıkları zamandan çekip alan hikâyesiyle ve yapılarıyla gezimizin belki de en etkileyici en can alıcı noktası olacak. Pompei gezimizin ardından Napoli’ye hareket ediyoruz. Panoramik Napoli şehir turu ve serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Roma’ya dönüş. Akşam yemeği ve konaklama.

Ergıfe Palace 4* veya Sheraton Rome 4*

6.Gün / Roma – İstanbul

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından verilen serbest zamanda alışveriş imkanı buluyoruz. Belirtilen saatte toplanarak şehirden ayrılıyoruz. Roma havalimanına hareket. İstanbul’a hareket. Keyifli turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►İstanbul – Milano / Roma – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti,
►Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
►Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri,
►4* otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon konaklama,
►Otellerde alınacak Kontinental Sabah kahvaltıları,
►Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (5 Adet),
►Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti,
►Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
►Yerel rehber hizmeti,
►Vaporetto ücreti,
►Şehirlerde bulunan checkpoint ücretleri,
►Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri,
►Müze giriş ücretleri,

Genel Bakış

Milano gidişli Büyük İtalya Turu en popüler gezilerden biridir

Güzergah

Day 1

Day 2

Day 3

Day 4

Day 5

Day 6

Day 7

Büyük İtalya Turu (Milano Gidiş)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ►İstanbul – Milano / Roma – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti,
 • ►Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
 • ►Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri,
 • ►4* otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon konaklama,
 • ►Otellerde alınacak Kontinental Sabah kahvaltıları,
 • ►Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (5 Adet),
 • ►Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti,
 • ►Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • ►Yerel rehber hizmeti,
 • ►Vaporetto ücreti,
 • ►Şehirlerde bulunan checkpoint ücretleri,
 • ►Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri,
 • ►Müze giriş ücretleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Frequently asked Questions

How fit do I need to be to do this trek?

Annapurna Base Camp is a Grade B or a moderately difficult trekking route. So any fit person can do this trek, even if you do not have any previous experience. You should be aware of what to expect and mentally prepare for it. Then, as long as you will to, you can.

How long do we walk every day when doing Annapurna Base Camp trekking?

On average, you walk about 4 to 6 hours per day. One or two days can be as less as 3hrs and one or two days can be as long as 7hrs.

What is the highest altitude reached in this trek?

The highest altitude reached is 4190m. This is the elevation of Annapurna Base Camp. ABC is the highest we will climb in this trek.

What about battery charging and hot shower facilities?

Yes, you can charge batteries en route. Charger should be brought. There are hot shower facilities as well. You may have to pay certain amount for both ($1-$2). Negotiate. Also, hot water facility could be free at lower elevation.

Are there ATMs on the way to Annapurna Base Camp?

No. There are no ATMs on this trek route. You will have to draw enough cash in Pokhara or Kathmandu. There are a number of ATMs in these cities. Everything is paid in Nepali rupees. So money should be exchanged before the start of the trek.

What about internet access?

Yes. Internet can be accessed in most places. Sometimes, there might be some technical problems. Internet in Nepal is not as fast as you are used to and at times you can just lose connection.

Is it necessary to hire Guides/trekking agency for Annapurna Base Camp trekking?

Not really. It depends on you. If you want, ABC trekking can be done independently. You could hire a guide and a porter by yourself instead of going through an agency or not hire a guide at all. Although, not having a guide can be a little problematic during off season.

It really depends on you. Is it your first time in Nepal? How confident are you of being able to find your way around? How pressed on time are you? If you go through an agency, it will be costlier but everything will be planned. You will only have to come, trek and return.

How much do guides and porters cost?

For Annapurna region, pay for guides range from $20 to $30 per day and porters take $15 to $25 per day.

You can send your enquiry via the form below.

Büyük İtalya Turu

Büyük İtalya Turu (Milano Gidiş)

 • 1-12 people
 • 5,554m/18,192ft
 • İtalya
 • Moderate
 • Milano İtalya
 • Milano İtalya