Kudüs Turu - 4 Days

Kudüs Turu

(3 Gece, 4 Gün)

1.Gün / İstanbul – Telaviv – Yafa – Kudüs

Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İsrail’e hareket. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Kudüs’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Özel aracımızla Kudüs Şehir Gezimize başlıyoruz. Telaviv’e yakın durumda olan dünyanın ilk limanlarından birine sahip tarihi Yafa kentinde panoramik şehir turu gerçekleştiriyoruz. Akdenize açılan ve hala kalıntıları bulunan Yafa Limanı, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, 2.Abdulhamit Saat kulesi, Mahmudiye Camii/Külliyyesi ve uzun zaman yönetim binası olmuş olan Eski Saray’ın görülmesi. Otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.
St. George Hotel 4* – Grand Park Hotel 4* vb.

2.Gün / Eriha – Ölü Deniz – El-Halil

Otelde alınan kahvaltı sonrası Filistin Devletine ait olan Eriha şehrine giderken yol üzerinde Tarihin en değerli şahsiyeti, İsrailoğullarını ilk kurumsallaştıran peygamber Musa a.s’ın ziyaret edilmesi. Neb-i Musa Makamı ziyareti sonrası dünyanın doğal yolla oluşmuş, deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Ölü Deniz’in görülmesi. Görmeden anlaşılması güç gizemler dolu Şeria Irmak’ının döküldüğü göl ve Ürdün Vadisi’nin görülmesi. Tüm tevhit dinlerinin kökeni olan El-Halil şehrine hareket. Davut (a.s) ile başlayan süreçte, Peygamber İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf (a.s)’ın yaşadıkları ve vefat ettikleri aynı zamanda eşleri ile beraber defin edildikleri kabirlerin ziyaret edilmesi. Her köşesinde yüzlerce hikaye saklı olan bu tarihi Kenan topraklarının gezilmesi. Tüm dinler açısından kutsal olan bu şehre birçok eser kazandıran Sultan Selahattin’in Halep’ten getirttiği ve Kudüs fethinin simgelerinden biri haline gelen Selahattin Eyyübi Mihrabı’nın görülmesi. Ardından otele transfer ve konaklama.
St. George Hotel 4* – Grand Park Hotel 4* vb.

 

3.Gün / Kudüs – Zeytindağı – Mescid-İ Aksa 

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası makamı Resulullah’ın hicreti ile Medine’de İslam ile şereflenen İranlı sahabe Hz. Selman-ı Farisi (r.a.) kabrinin ziyaret edilmesi. Buradan yürüyerek yolumuz üzerinde bir dönem mescit olarak kullanılan şimdilerde açık ziyaret mahalli yapılan Yükseliş Şapeli ve yanında bulunan Saudiyye Mescidini ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimiz sonrası Zeytindağı’na doğru hareket. Zeytindağı’ndan pnoramik bir seyirle üç vadi, üç tepe üzerine dağılmış Kudüs şehrinin görülmesi. Ardından Kudüs’e Bâbu’l-Esed denen kapıdan girerek Çile Yolu’nu (Via dolorosa) da geçerek Mescid-i Aksa arazisine girilmesi. Tüm estetik güzelliği ile bizi karşılayan Kubbet-üs Sahra yı görüp, içerisinde ki Hz Muhammed (s.a.v)’in Miraca yükseldiği Kutsal Kaya’nın altında bulunan Ruhlar mağarasının ziyaret edilmesi. Kıble Mescidi veya meşhur ifadesiyle Mescid-i Aksa’nın ziyaret edilmesi. Hemen altına inerek ikinci mabet döneminden kalan sütunlar ile dolu Kadim Mescit, çeşitli amaçlarla kullanılmış, şimdilerde mescit olan Mervan Mescidi ve Burak Mescidi gibi birçok tarihi ve dini noktaların gezilmesi. Mescid-i Aksa gezimiz sonrası Yahudilerin birinci mabet döneminden kaldığına inandıkları, bugün dini amaçlarla önünde toplanarak dua ettikleri Ağlama Duvarı’nın (western Wall) görülmesi. Gizem dolu Yahudilik dinin en açıkta bulundukları bir alan olarak değer kazanmış Ağlama Duvarı’nın görülmesi sonrası Kıyame Kilisesi ziyareti. İsa. (a.s)’ın çarmıha gerildiği Golgotha tepesinde bulunan Hristiyanlık dünyasının en kutsalı kabul edilen Kıyame Kilisesi’nin (Church of the Holy Sepulchre) görülmesi. Surların dışında, Davut Kapısı civarında bulunan Zion Tepesi ve Hz. Davut Kabri’nin ziyaret edilmesi. Aynı zamanda burada yer alan Son Akşam Yemeği salonunun görülmesi. Ardından otele transfer, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
St. George Hotel 4* – Grand Park Hotel 4* vb.

 

 1. Gün / Kudüs – Telaviv – İstanbul

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Babu-l Esed’e (Aslanlı Kapı) hareket. Yakınında bulunan Bab-ür Rahme Kabristanı içerisindeki sahabeler den Ubâde bin Samit r.a ve Şeddad bin Evs r.a’ın kabirlerinin ziyaret edilmesi. Ziyaret sonrasında Mescid-i Aksa’da ibadet ve şehrin çarşılarında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Telaviv Havalimanına hareket. İşlemler sonrası İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
►Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
►Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
►4* otellerde 2 Gece Konaklama
►Sabah kahvaltıları (3 Adet)
►Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (2 Adet)
►Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
►Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
►Vize ve Teminat Ücreti

Genel Bakış

Kudüs Gezisi son dönemlerde ilgi çeken gezi programlarından biridir.

Güzergah

Day 1

Day 2

Day 3

Day 4

Day 5

Day 6

Day 7

Kudüs Gezisi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ►İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • ►Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • ►Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • ►4* otellerde 2 Gece Konaklama
 • ►Sabah kahvaltıları (3 Adet)
 • ►Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (2 Adet)
 • ►Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • ►Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • ►Vize ve Teminat Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Frequently asked Questions

Expand/Close
How fit do I need to be to do this trek?

Annapurna Base Camp is a Grade B or a moderately difficult trekking route. So any fit person can do this trek, even if you do not have any previous experience. You should be aware of what to expect and mentally prepare for it. Then, as long as you will to, you can.

How long do we walk every day when doing Annapurna Base Camp trekking?

On average, you walk about 4 to 6 hours per day. One or two days can be as less as 3hrs and one or two days can be as long as 7hrs.

What is the highest altitude reached in this trek?

The highest altitude reached is 4190m. This is the elevation of Annapurna Base Camp. ABC is the highest we will climb in this trek.

What about battery charging and hot shower facilities?

Yes, you can charge batteries en route. Charger should be brought. There are hot shower facilities as well. You may have to pay certain amount for both ($1-$2). Negotiate. Also, hot water facility could be free at lower elevation.

Are there ATMs on the way to Annapurna Base Camp?

No. There are no ATMs on this trek route. You will have to draw enough cash in Pokhara or Kathmandu. There are a number of ATMs in these cities. Everything is paid in Nepali rupees. So money should be exchanged before the start of the trek.

What about internet access?

Yes. Internet can be accessed in most places. Sometimes, there might be some technical problems. Internet in Nepal is not as fast as you are used to and at times you can just lose connection.

Is it necessary to hire Guides/trekking agency for Annapurna Base Camp trekking?

Not really. It depends on you. If you want, ABC trekking can be done independently. You could hire a guide and a porter by yourself instead of going through an agency or not hire a guide at all. Although, not having a guide can be a little problematic during off season.

It really depends on you. Is it your first time in Nepal? How confident are you of being able to find your way around? How pressed on time are you? If you go through an agency, it will be costlier but everything will be planned. You will only have to come, trek and return.

How much do guides and porters cost?

For Annapurna region, pay for guides range from $20 to $30 per day and porters take $15 to $25 per day.

You can send your enquiry via the form below.

Kudüs Turu

Trip Facts

 • 1-12 people
 • 5,554m/18,192ft
 • Filistin
 • Moderate
 • Kudüs Filistin
 • Kudüs Filistin