Van Turu - 2 Days

İpek yolu üzerindeki tarihi güzellikler…

V A N  T U R U

1.Gün

Sabah 07.00 de Ofis iş bankası önünde bekleyen aracımıza binip, Diyarbakır-Silvan-Kozluk-Veysel Karani-Bitlis-Tatvan-Gevaş-Edremit üzeri Van’a ulaşıyoruz. Sabahleyin Van’a özgü yöresel yemeklerimizi aldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Muradiye Şelalesine doğru yol alıyoruz. Muradiye Şelalesinin muhteşem doğasını fotoğraflayıp rehberimiz eşliğinde bilgi aldıktan ve kısa bir mola sonrası Akdamar Adasına geçiyoruz. Yarım saatlik tekne turumuzdan sonra Akdamar kilisesine varıp efsanesi hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra bu muhteşem coğrafyada çay molası veriyoruz. Ardından tekrar teknemize binip Van’a geri dönüyoruz ve meşhur Van Kedileri müzesi ve 2700 yıl önce Urartu krallığı döneminde kral ve kraliçelerin takı olarak kullandığı SAVAT gümüşçülüğü hakkında bilgi alıp otelimize geri dönüyoruz. Akşam saat 19.30 sularında otelimizde akşam yemeğimizi yedikten sonra konuklarımıza serbest zaman veriyoruz.

 

2.Gün

Otel de aldığımız sabah kahvaltısı sonrası, dünyada Urartuca konuşan 38 kişiden biri olan Mehmet amcayı çavuş tepede ziyaret edip, M.Ö 8. Yıl da Urartuların yaşamını tanrılarını dinlerini dillerini ve kurbanlarını sunak olarak yaşattığı Çavuş Tepe Kalesi hakkında bilgi alarak Ahlat Selçuklu mezarlığına doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 12. Yüzyıldan, 16. Yüzyıla kadar yaklaşık on bin tane mezardan oluşan bu seronomiyi görüp fotoğrafladıktan sonra hiç durmadan Tatvan’a gelip öğlen yemeğimizi alıyoruz ardından 2100 metre yüksekliğinde bulunan dünyanın en büyük 2. Krater gölü olan ve ismini Babil Kralı Nemrut’tan alan ve eşsiz manzarasıyla destanlara konu olmuş gölü fotoğrafladıktan sonra gölde gezinti yapıp çay molası veriyoruz. Saat 16.30’da turumuzun başlangıç noktası olan Diyarbakır’a dönüyoruz. Firmamızla ile bir başka gezide buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

►Ulaşım (Son model araçlarla)

►Araç içi ikramlar

►3* yıldızlı otellerde konaklama

►Seyahat Sigortası

►Rehberlik hizmeti

►2 Öğle Yemeği

►1 Akşam Yemeği

►Tekne gezisi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

►Kişisel harcamalar

►Müze ve Ören yerleri girişi

Genel Bakış

Van gölü ve Nemrut kraterinin de bulunduğu bu bölge gezginlerin ilgi ile takip ettikleri gezi destinasyonlarındandır.

Güzergah

Day 1
Diyarbakır Van

Day 2

Day 3

Day 4

Day 5

Day 6

Day 7

Van Gezisi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ►Ulaşım (Son model araçlarla)
 • ►Araç içi ikramlar
 • ►3* yıldızlı otellerde konaklama
 • ►Seyahat Sigortası
 • ►Rehberlik hizmeti
 • ►2 Öğle Yemeği
 • ►1 Akşam Yemeği
 • ►Tekne gezisi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • ►Kişisel harcamalar
 • ►Müze ve Ören yerleri girişi

Frequently asked Questions

How fit do I need to be to do this trek?

Annapurna Base Camp is a Grade B or a moderately difficult trekking route. So any fit person can do this trek, even if you do not have any previous experience. You should be aware of what to expect and mentally prepare for it. Then, as long as you will to, you can.

How long do we walk every day when doing Annapurna Base Camp trekking?

On average, you walk about 4 to 6 hours per day. One or two days can be as less as 3hrs and one or two days can be as long as 7hrs.

What is the highest altitude reached in this trek?

The highest altitude reached is 4190m. This is the elevation of Annapurna Base Camp. ABC is the highest we will climb in this trek.

What about battery charging and hot shower facilities?

Yes, you can charge batteries en route. Charger should be brought. There are hot shower facilities as well. You may have to pay certain amount for both ($1-$2). Negotiate. Also, hot water facility could be free at lower elevation.

Are there ATMs on the way to Annapurna Base Camp?

No. There are no ATMs on this trek route. You will have to draw enough cash in Pokhara or Kathmandu. There are a number of ATMs in these cities. Everything is paid in Nepali rupees. So money should be exchanged before the start of the trek.

What about internet access?

Yes. Internet can be accessed in most places. Sometimes, there might be some technical problems. Internet in Nepal is not as fast as you are used to and at times you can just lose connection.

Is it necessary to hire Guides/trekking agency for Annapurna Base Camp trekking?

Not really. It depends on you. If you want, ABC trekking can be done independently. You could hire a guide and a porter by yourself instead of going through an agency or not hire a guide at all. Although, not having a guide can be a little problematic during off season.

It really depends on you. Is it your first time in Nepal? How confident are you of being able to find your way around? How pressed on time are you? If you go through an agency, it will be costlier but everything will be planned. You will only have to come, trek and return.

How much do guides and porters cost?

For Annapurna region, pay for guides range from $20 to $30 per day and porters take $15 to $25 per day.

You can send your enquiry via the form below.

Van Turu

Trip Facts

 • 1-12 people
 • 5,554m/18,192ft
 • Nepal
 • Moderate
 • Kathmandu, Nepal
 • Kathmandu, Nepal
 • Breakfast in Kathmandu and all meals during the trek
 • Hotel accomodation in Kathmandu and teahouses during the trek